AktualnościAktualności

04.06.2024

Wiadomości

Czy Można Zwiedzać Ojcowski Park Narodowy z Psem? Odpowiedź i Zasady

Tak, ale istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno zwiedzającym, jak i przyrodzie parku.


Czy Można Zwiedzać Ojcowski Park Narodowy z Psem? Odpowiedź i Zasady

Ojcowski Park Narodowy to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, które przyciąga turystów przez cały rok. Wiele osób zadaje sobie pytanie: Czy można zwiedzać Ojcowski Park Narodowy z psem? Odpowiedź brzmi: tak, ale istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno zwiedzającym, jak i przyrodzie parku.

Zasady Zwiedzania Ojcowskiego Parku Narodowego z Psem

1. Pies na Uwięzi
   - Pies musi być cały czas prowadzony na smyczy. To podstawowa zasada, która zapewnia bezpieczeństwo zarówno psu, jak i innym turystom oraz dzikim zwierzętom zamieszkującym park.

2. Zakaz Wstępu do Jaskiń
   - Niestety, z psem nie można wchodzić do jaskiń na terenie parku, takich jak Jaskinia Łokietka czy Jaskinia Ciemna. Ta zasada ma na celu ochronę delikatnych ekosystemów jaskiń oraz zapewnienie komfortu zwiedzania dla innych turystów.

3. Sprzątanie po Psu
   - Właściciel jest zobowiązany do sprzątania po swoim psie. Pamiętajmy, że dbanie o czystość w parku jest obowiązkiem każdego odwiedzającego.

4. Odpowiedzialność Właściciela
   - Właściciel psa jest odpowiedzialny za swojego pupila przez cały czas pobytu w parku. Należy zwracać uwagę na zachowanie psa i reagować odpowiednio na wszelkie sytuacje.

Zasady Udostępniania Ojcowskiego Parku Narodowego dla Turystyki

Ojcowski Park Narodowy udostępnia swoje szlaki turystyczne, ścieżki spacerowe, ścieżki dydaktyczne oraz trasy nordic walking dla ruchu pieszego. Każdy turysta, zarówno indywidualny, jak i zorganizowane grupy, musi przestrzegać Zasad udostepniania OPN dla Turystyki

Wyjątkowe Szlaki i Obiekty w Ojcowskim Parku Narodowym

- Jaskinia Łokietka: Czynna od 20 kwietnia do 11 listopada.
- Jaskinia Ciemna: Dostępna dla zwiedzających od 20 kwietnia do 14 września.
- Ekspozycja Przyrodnicza: Otwarta od 15 kwietnia do 31 października dla osób indywidualnych i przez cały rok dla grup.
- Zamek Kazimierzowski: Otwarte codziennie od 1 kwietnia do 31 października.

Planowanie Wizyty

Jeśli planujesz zwiedzać Ojców i Ojcowski Park Narodowy z psem, pamiętaj o przestrzeganiu powyższych zasad. Odpowiedzialne zachowanie zapewni wszystkim odwiedzającym bezpieczny i przyjemny pobyt w parku.

Dla najlepszego doświadczenia zwiedzania Ojcowa i Ojcowskiego Parku Narodowego, skorzystaj z usług najlepszych organizatorów wycieczek. Skontaktuj się z nami:

- Email: info@ojcow.pl
- Telefon: +48 12 6813692

Zwiedzaj Ojcowski Park Narodowy z psem i ciesz się pięknem przyrody, pamiętając o zasadach, które chronią to wyjątkowe miejsce.