AktualnościAktualności

25.09.2023

Wiadomości

Weekend Seniora z Kulturą: Ojcowski Park Narodowy ponownie włącza się w akcję!

Ojcowski Park Narodowy po raz kolejny dołącza do inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - "Weekend Seniora z Kulturą". W dniach 29 i 30 września br. seniorzy będą mieli wyjątkową okazję odwiedzić Ekspozycję Przyrodniczą OPN zupełnie za darmo.


Weekend Seniora z Kulturą: Ojcowski Park Narodowy ponownie włącza się w akcję!

Ojcowski Park Narodowy, jeden z najbardziej malowniczych zakątków Polski, po raz kolejny dołącza do inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - "Weekend Seniora z Kulturą". W dniach 29 i 30 września br. seniorzy będą mieli wyjątkową okazję odwiedzić Ekspozycję Przyrodniczą OPN zupełnie za darmo.

Ojcowski Park Narodowy - Weekend Seniora z Kulturą

Inicjatywa "Weekend Seniora z Kulturą" to doskonała okazja dla seniorów, by odkryć bogactwo kultury i dziedzictwa narodowego, które oferują placówki kultury w całej Polsce. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, seniorzy mogą korzystać z wielu atrakcji, takich jak oprowadzania po muzeach, spacery tematyczne, wystawy, spektakle, projekcje filmów, koncerty, warsztaty, spotkania autorskie, prelekcje, a nawet zajęcia gimnastyczne i taneczne oraz podróże w świecie wirtualnym.

W ubiegłym roku akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Z oferty instytucji kultury skorzystało wtedy ponad 30 tysięcy seniorów. To dowód na to, jak ważne jest wspieranie dostępu do kultury dla wszystkich grup wiekowych.

Ojcowski Park Narodowy, znany z swojego niezwykłego krajobrazu, bogatej fauny i flory oraz fascynującej historii, stanowi idealne miejsce dla seniorów, by spędzić czas w otoczeniu przyrody i kultury. Ekspozycja Przyrodnicza OPN pozwala zanurzyć się w świat przyrody, poznając tajemnice tego wyjątkowego miejsca.

Zachęcamy wszystkich seniorów do skorzystania z tej wyjątkowej okazji i odwiedzenia Ojcowskiego Parku Narodowego podczas "Weekendu Seniora z Kulturą". To doskonała okazja, by spędzić czas w otoczeniu przyrody, kultury i historii.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na oficjalnej stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Weekend Seniora z Kulturą 2023.

Serdecznie zapraszamy!