AktualnościAktualności

14.03.2018

Wycieczki

Smaki Ojcowa - Wycieczka Kulinarna po Ojcowie i Ojcowskim Parku Narodowym

Ojców i Ojcowski Park Narodowy to nie tylko piękne krajobrazy, zamki i jaskinie... To również interesujące smaki nie tak często spotykane, które tutaj w otoczeniu piękna przyrody nabierają magicznej mocy. Zapraszamy na pierwszą wycieczkę kulinarną "Smaki Ojcowa"!


Zapraszamy wszystkich smakoszy na kulinarną wycieczkę szlakiem Smaków Ojcowa! Podczas tej kulinarnej mikrowyprawy poznamy nie tylko walory przyrodnicze i krajobrazowe ale przede wszystkim wyjątkowe smaki z których słynie cała okolica - Ryby, Chleb i Wino. Gotowi poznać Ojców i Ojcowski Park Narodowy na nowo? Zapraszamy!  

Naszą wycieczkę rozpoczniemy od spaceru z Ojcowa do Gospodarstwa Rybackiego leżącego w sercu Ojcowskim Parku Narodowym. Tam poznamy tajniki prowadzenia tej interesującej działalności a następnie odbędziemy pokaz wędzenia Pstrąga Ojcowskiego - Oczywiście nie obędzie się bez degustacji tego słynnego regionalnego przysmaku.

Dalej udamy się spacerkiem w stronę Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości (dla chętnych proponujemy przejście szlakiem do Groty Łokietka i jej zwiedzanie za dopłatą – 10 zł/osoba dorosła). Przy Źródełku Miłości chwila odpoczynku a następnie powrót do Ojcowa na parking skąd udamy się w stronę Zamku w Pieskowej Skale.

Po drodze zatrzymamy się w wyjątkowym miejscu na naszym szlaku kulinarnym. „Jak za Dawnych Czasów” to miejsce w którym skosztujemy regionalnych wyrobów: wędlin, serów, ciasta i oczywiście posmakujemy słynnego w okolicy "Chleba Praojców" wypiekanego tutaj metodą tradycyjną od 100 lat.


Coś o chlebie…

"W czasach kiedy Metropolią Krakowską rządził Karol Wojtyła, ks. Stanisław Dziwisz przynosił mu chleb pszenno-żytni z kmineczkiem z piekarni od Adamskiego a kiedy już był w Vatykanie dostarczało mu chlebek Bractwo Kurkowe jak tylko wybierało się z wizytą..."

Następnie wyruszmy w dalszą drogę i udajemy się w stronę Maczugi Herkulesa i Zamku w Pieskowej Skale (dla chętnych możliwość zwiedzania zamku - 2 sale – 11 zł/bilet pełny).

To jeszcze nie koniec wędrówki kulinarnym szlakiem Ojcowa i Ojcowskigo Parku Narodowego... Na koniec czeka nas krótki przejazd do pobliskiej Winnicy Krokoszówka Górska gdzie czekać na nas będzie jej zwiedzanie, opowieści o tajnikach powstawania wina jak i sama degustacja.


W cenę wliczono:
 • - opieka przewodnika,
 • - degustacja wyrobów regionalnych : wędlin, serów, ciasta z Chlebem Praojca.
 • - zwiedzanie Gospodarstwa Rybackiego wara z pokazem wędzenie Pstrąga Ojcowskiego i degustacją,
 • - zwiedzanie winnicy ok. 11 km od Ojcowa połączonej z degustacją wina

W cenę nie wliczono:
 • - dodatkowych opcji nie ujętych w cenę oferty
 • - transportu i opłat parkingowych, transport własny grupy, możliwość zorganizowania za dopłatą przez biuro.
 • - możliwość zakupy degustowanych produktów 
 • - możliwość spróbowania wypieku podpłomyka – koszt 5zł/osoba

Dodatkowa możliwości za dopłatą
 • - zorganizowania biesiadki w plenerze przy ognisku lub grillu ze uwzględnieniem smaków ojcowskich – koszt uzależniony od ustalonego menu, miejsca, czasu trwania
 • - przejażdżka bryczkami - koszt ustalony indywidulanie - uzależniony od czasu i miejsca przejazdu,
 • - dodatkowo możliwe zwiedzania innych obiektów turystycznych w Ojcowie,
 • - możliwość zakupu degustowanych produktów 
 • - możliwość spróbowania wypieku podpłomyka – koszt 5zł/osoba
---
Cena: 99 zł/os. przy minimu 20 os. w grupie.
Osoby indywidualne na zapytanie.
---

Rezerwacja: Smaki Ojcowa
Zapytania: info@ojcow.pl +48 12 6813692