AktualnościAktualności

02.01.2024

Wydarzenia

Herody w Ojcowie – Festiwal Tradycji i Folkloru

14 stycznia 2024 roku, w samym sercu tej malowniczego Ojcowa, odbędą się "Herody w Ojcowie" – festiwal celebrujący tradycyjne polskie zwyczaje świąteczne.


Ojców, znany z malowniczego krajobrazu i bogatej historii, staje się areną niezwykłego wydarzenia kulturalnego. 14 stycznia 2024 roku, w samym sercu tej malowniczej miejscowości, odbędą się "Herody w Ojcowie" – festiwal celebrujący tradycyjne polskie zwyczaje świąteczne.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:00, gdzie uczestnicy będą mieli okazję dołączyć do kolorowego pochodu grup kolędniczych. Marsz ten, przejdzie przez Ojców, rozpoczynając się przy Kaplicy na Wodzie – jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków regionu.

Następnie, o 13:30, przy ognisku ustawionym przez Bazarze Warszawskim, wszyscy zgromadzeni będą mogli wspólnie śpiewać kolędy, nawiązując do tradycji wspólnego, rodzinno-społecznego świętowania. Jest to moment, który na pewno umocni wspólnotowe więzi i pozwoli na chwilę refleksji.

O godzinie 15:00, w Hotelu pod Łokietkiem, zostanie przedstawione tradycyjne widowisko świąteczne "Herody". Spektakl ten, będący częścią polskiego folkloru, opowiada historię pasterzy odwiedzających nowonarodzone Dzieciątko. Przedstawienie to znane jest z barwnych kostiumów i charakterystycznych mask.

Kulminacyjnym punktem festiwalu będzie koncert kolęd i pastorałek, który rozpocznie się o 16:00. Wykonawcami będą Alicja i Grzegorz Kowalikowie, którzy z pewnością zachwycą publiczność swoimi głosami i interpretacją tradycyjnych utworów.

Organizatorzy zapewniają, że wstęp na wszystkie punkty programu jest wolny, dzięki czemu każdy będzie mógł uczestniczyć w tym niezwykłym święcie tradycji.

Nie przegapcie szansy na uczestnictwo w tym wyjątkowym festiwalu, który pozwala nie tylko na chwilę radości i zabawy, ale także na głębsze zrozumienie i doświadczenie polskiego dziedzictwa kulturowego.

---

Ojców zaprasza – przybywajcie tłumnie na "Herody w Ojcowie" i bądźcie częścią niezapomnianych chwil pełnych magii świąt i folkloru!