AktualnościAktualności

12.07.2023

Wydarzenia

Festiwal Muzyczny Chopin w Ojcowie: Unikalna Atmosfera i Niezapomniane Występy

W dniach 22-23 lipca 2023 roku odbędzie się wyjątkowy Festiwal Muzyczny "Chopin w Ojcowie"


Festiwal Muzyczny Chopin w Ojcowie: Unikalna Atmosfera i Niezapomniane Występy

Stowarzyszenie Przyjaciół Ojcowa, na czele z pasjonatami muzyki i lokalnej historii, po raz kolejny przenosi nas w czasie do okresu, kiedy genialny Fryderyk Chopin odwiedził piękne tereny Ojcowa. W dniach 22-23 lipca 2023 roku odbędzie się wyjątkowy Festiwal Muzyczny "Chopin w Ojcowie", który stał się nieodłącznym elementem kulturalnej mapy Polski.


Tegoroczny festiwal otworzy wybitny pianista, laureat konkursu chopinowskiego z 1976 roku, Janusz Olejniczak. Jego koncert zaplanowano na 22 lipca. Wcześniejsze popołudnie będzie należało do utalentowanego Piotra Sałajczyka, który z pewnością wprowadzi publiczność w odpowiedni nastrój.

Następny dzień, 23 lipca, upłynie pod znakiem dwóch wybitnych artystów. Tymoteusz Bies i słynna pianistka Lidia Grychtołówna zaprezentują swój niepowtarzalny talent na ojcowskiej scenie. Wiek Grychtołówny, który przekracza 95 lat, jest dowodem na to, że pasja do muzyki nie zna granic. Jej koncerty, od lat budzące podziw na najważniejszych scenach muzycznych Europy i świata, zawsze są niezwykle emocjonujące.

Koncerty odbędą się w plenerze, w malowniczym Parku Zdrojowym, u podnóża Zamku Kazimierzowskiego. Urok tego miejsca tworzy niesamowitą atmosferę, której nie da się porównać z żadną inną. Co więcej, dostęp do wszystkich koncertów jest całkowicie bezpłatny.

W sobotę, po koncercie, odbędzie się uroczyste wmurowanie odcisku dłoni Janusza Olejniczaka, co zapoczątkuje Muzyczną Aleję Gwiazd w Ojcowie. Jest to wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięć wszystkim uczestnikom.

Zapraszamy serdecznie do Ojcowa na ten niezapomniany festiwal. Wyjątkowe wykonania, piękne otoczenie i atmosfera twórczości Chopina - to wszystko czeka na Was podczas Festiwalu Muzycznego "Chopin w Ojcowie". Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji!