AktualnościAktualności

31.05.2020

Wiadomości

Drewniany mostek na Prądniku zostanie wyremontowany

Dyrekcja Ojcowskiego Parku Narodowego ogłosiła przetarg na remont drewnianego mostku na Prądniku, który uległ zniszczeniu jesienią 2018 roku.


Jest szansa na odbudowę mostku na rzece Prądnik prowadzący "drewnianą drogą" w stronę miasta Skały - Ojcowski Park Narodowy ogłosił przetarg na jego remont.

Jesienią 2018 roku informowalismy o poważnym uszkodzeniu drewnianego mostku znajdującego się niedaleko parkingu w Ojcowie. Uszkodzenie było tgak poważne, że nie można było już z niego korzystać. Tym samym ważny szlak dla mieszkańców i turystów został zamknięty.

Nareszcie jest szansa na jego wyremontowanie o co wielokrotnie prosili mieszkańy.

Ogłoszony przetarg obejmuje nie tylko remont mostku co już w samym tytule jest wyraźnie napisane:
 
„Naprawa i modernizacja ścieżki edukacyjnej wraz z wykonaniem tablic informacyjnych oraz odbudową drewnianego mostu”.

Jednak to mostek jest najwiekszym wyzwaniem. Krótki opis przedmiotu zamówienia brzmi następująco: 
 
Przedmiotem zamówienia jest demontaż uszkodzonej konstrukcji mostu na potoku Prądnik, utylizacja materiału pochodzącego z demontażu ww. mostu, budowa w jego miejscu mostu z przyczółkami oraz towarzyszącymi elementami małej architektury: drewnianymi ogrodzeniami zabezpieczającymi przed upadkiem do koryta potoku oraz drewnianą tablicą informacyjno-powitalną. Dodatkowo zamówienie obejmuje wykonanie i montaż drewnianych stelaży do dwóch podwójnych tablic.  

Termn składania ofert: 22.06.2020 godz. 14:30.
Zakończenie prac przewidziane jest na koniec października 2020 roku.
Treść ogłoszenia.

Trzymamy kciuki!