Informator turystycznyInformator turystyczny

Noclegi w Ojcowie, Ojcowskim Parku Narodowym i okolicy

Gospodarstwo Agroturystyczne GRODZISKO - Młyn Katarzyńskich

Powrót <<

Opis obiektu

Serdecznie zapraszamy do malowniczo położonego Gospodarstwa Agroturystycznego "Grodzisko" – Młyn Katarzyńskich w Dolinie Prądnika - samym sercu Ojcowskiego Parku Narodowego w bliskim sąsiedztwie lasu, rzeki, pięknych skał…
 
Młyn Katarzyńskich - niekwestionowaną atrakcją naszego gospodarstwa jest to, że posiadamy czynny młyn gospodarczy, który swoją historią sięga wieku XIX.
 
Nasz domek położony jest u stóp wodospadu, skąd rozpościera się widok na piękne skały wapienne – Pochylce,  Łamańce, Skamieniałego Wędrowca, Skałę Długą. W upalne dni mogą Państwo odpocząć na dużej łące nieopodal lasu i rzeki, gdzie dzieci będą mogły do woli pograć w piłkę, a wieczorem w specjalnie przygotowanym miejscu zrobić grill lub ognisko.

 Specjalnie przygotowane miejsce na parking dla samochodów sprawi, że nie będą Państwo musieli się martwić o samochód, zwłaszcza, że na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego obowiązują ograniczenia w ruchu kołowym.
 
Oferujemy pokoje w następującej strukturze:
- 2 pokoje 2-osobowe
- 1 pokój 3-osobowy
- 2 pokoje 4-osobowe

Nasze pokoje  posiadają własne łazienki i tv. Pokoje są czyste i przytulne. Udostępniamy dla Państwa również kuchnio- jadalnię, w pełni wyposażoną, w której mogą Państwo samodzielnie przygotować sobie posiłki.
 
GOSPODARSTWO ROLNE
Oprócz młyna gospodarczego prowadzimy również kilkuhektarowe gospodarstwo rolne. W związku z tym mogą Państwo zapoznać się nie tylko z pracą w gospodarstwie, ale również zakupić niektóre produkty (np. mleko, jajka). Dla dzieci wielką atrakcją na pewno będzie możliwość zobaczenia zwierząt gospodarskich czy też wzięcie udziału w dojeniu krów.
OPIS OKOLICY
  
Piękny krajobraz, cisza, spokój stwarzają niepowtarzalne warunki do odpoczynku.
 
Atrakcje :
Zamek w Pieskowej – 4 km
Zamek w Ojcowie – 2 km
Kaplica na Wodzie – 1,5 km
Erem Błogosławione Salomei w Grodzisku – 200 m
Jaskinia Łokietka – 4 km
Jaskinia Ciemna – 5 km
A także wiele innych pięknych miejsc, muzeów, dolinek….
 
Miejsce idealne również dla amatorów czynnego spędzania wolnego czasu:
- w odległości 150 metrów znajduje się skała wspinaczkowa „Pochylec”.
- miejsce bogate w szlaki rowerowe, (w pobliżu wypożyczalnia rowerów, mogą Państwo również zabrać swoje rowery, gwarantujemy ich przechowanie w bezpiecznym miejscu)
 
Kraków – naszą atrakcją jest również bliska odległość od Krakowa (czas dojazdu samochodem to 20 minut). Zapraszamy wszystkich, którzy odwiedzają to piękne miasto, turystycznie lub służbowo. 
Dojazd – samochodem lub busem (odjazd z Krakowa, rozkład jazdy: http://infobusy.pl/ - busy relacji Kraków – Olkusz, przystanek: Skała - Grodzisko ).

Lokalizacja

Cennik Cennik

50 zł od osoby, dla młodszych dzieci oferujemy zniżki