AktualnościAktualności

19.08.2019

Wiadomości

Zagłosuj na Ojcowskie Jaskinie w Wielkim Rankingu Podziemi Turystycznych w Polsce

Zwiedzając Ojców i Ojcowski Park Narodowy z pewnością zwiedzaliście nasze jaskinie - Jaskinię Ciemną i Jaskinię Łokietka. Dziś możecie zagłosowa na nie w Wielkim Rankingu Podziemi Turystycznych w Polsce organizowanym przez Klub Podróżników "Śródziemie".


Wielki ranking podziemi turystycznych w Polsce

Zwiedzając Polskę warto zwrócić także uwagę na to co kryje się pod ziemią. 
Nasz kraj to wciąż odkrywane bogactwo podziemnych atrakcji turystycznych.
To setki jaskiń, dziesiątki kopalń, setki schronów a także kilometry piwnic i lochów.

 

Miliony turystów każdego roku w sezonie wakacyjnym szuka miejsc by je zwiedzić. Podziemia pozwalają zwiedzać nie tylko w wakacje. Wiele z obiektów zaproponowanych w rankingu, wygodniej jest zwiedzać poza sezonem wakacyjnym, bez tłoku, kolejek i wcześniejszych rezerwacji.

Niniejszy ranking ma na celu zachęcenie do wskazania tego ulubionego i wyjątkowego obiektu, oraz uświadomienie turystom, jak wiele nasz kraj ma do zaoferowania także poza sezonem, jesienią a nawet w zimie. Sztolnie, kopalnie, jaskinie, obiekty militarne do którym można i warto wejść, by zobaczyć jak ciekawy i różnorodny jest świat, nie tylko na powierzchni ale także pod ziemią.

Przechodzimy obok, nie mając świadomości co kryje się za wysokim murem, za ścianą gęstego lasu czy za wzniesieniem. Przemierzamy nasz kraj autostradami, oddzieleni ekranami akustycznymi od tego co piękne i tajemnicze. Zachwycamy się tym co zobaczymy w trakcie wakacyjnych wyjazdów poza granice naszego kraju. Nie mając świadomości o tym co nas otacza, nie doceniamy i pomijamy wszytko to, co ma do zaoferowania nasz kraj. Polska jest wyjątkowa pod wieloma względami. Nie tylko na wakacyjne wojaże ale i na weekendowe wycieczki, warto poznawać uroki kraju leżącego pomiędzy morzem a górami. Na którego terenie są prawdziwe tysiącletnie bory i niezliczona ilość zabytków. Cudze chwalicie, swego nie znacie. Powiedzenie jakże trafne w przypadku naszego kraju.

Głosujący zaznacza 1 z pośród 55 prezentowanych obiektów i naciska przycisk "głosuj". Wynik głosowania pojawia się natychmiast. Suma głosów na dzień 30 września godz. 23,59 wskaże 15 obiektów z największą ilością głosów w kolejności ilości zdobytych głosów.

Obiekty prezentowane są w kolejności alfabetycznej a dalszy układ jest wypadkową wynikającą z oddanych głosów.

Jak głosować ?

Kliknij TU >>

Znajdź ulubioną jaskinię, zaznacz z lewej strony miejsce do zaznaczenia i na dole tabeli kliknij :oddaj głos".
Dziękujemy!

 

Niniejszy ranking nie jest wspierany przez jakikolwiek obiekt ujęty w rankingu. Głosowanie nie wymaga jakiejkolwiek rejestracji, logowania, potwierdzania, przekazywania danych czy innych informacji. Nie jest wymagane wysyłanie jakichkolwiek sms-ów, pobierania aplikacji, przesyłania danych czy innych korzyści.

Obszerne fotorelacje najwyżej ocenianych obiektów, pojawią się na stronach partnerów. Grupa dziennikarzy z wielu mediów zejdzie do wybranych podziemi.

Gospodarzy obiektów zapraszamy do współpracy: podziemiapolski@gmail.com
źródło: