AktualnościAktualności

12.01.2020

Wydarzenia

Perły Małopolski w Ojcowie

Stowarzyszenie Perły Małopolski już po raz ósmy ma przyjemność zaprosić na zawody biegowe Perły Małopolski! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 5 kwietnia 2020 roku.


Perły Małopolski

Stowarzyszenie Perły Małopolski już po raz ósmy ma przyjemność zaprosić na zawody biegowe Perły Małopolski! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 5 kwietnia 2020 roku.

Perły Małopolski w Ojcowie

Perły Małopolski – to cykl wydarzeń o charakterze sportowym. W tym roku mamy przyjemność przygotowywać je na terenie Gminy i Miasta Skały już po raz ósmy. W bieżącym sezonie nasze zawody to cykl czterech imprez biegowych rozgrywanych w okolicach małopolskich parków narodowych (Skała/Ojców, Wapienne/Beskid Niski, Szczawnica/Pieniny, Rabka-Zdrój/Gorce).

Zawody Skała/Ojców są zaplanowane na 5 kwietnia 2020 i rozpoczynają ósmy sezon imprezy. 

Podczas zawodów rozgrywane są biegi na trzech dystansach: krótkim (6 km), średnim (13,7 km), długim (20,6 km) oraz Perełki Małopolski - biegi dla najmłodszych. Różnorodność dystansów na których przeprowadzane są zawody sprawia, że każdy może uczestniczyć w sportowej rywalizacji.

Grupą docelową, do której skierowana jest propozycja udziału w zawodach, jest wielopokoleniowa rodzina. Celem imprezy jest przedstawienie najpiękniejszych zakątków Małopolski oraz edukacja nakierowana na poszanowanie szeroko rozumianej przyrody. Impreza ta ma na celu połączenie rywalizacji sportowej na wysokim poziomie z formą rodzinnego pikniku w najładniejszych miejscach Małopolski.

Zawody odbywają się w porozumieniu z małopolskimi Parkami Narodowymi – na ich terenie lub w bezpośrednim sąsiedztwie. Dzięki temu uczestnicy mają okazję poznać dziedzictwo przyrodnicze całego regionu. Województwo małopolskie jest wyjątkowe w skali całego kraju – na jego terenie znajduje się w całości aż pięć Parków Narodowych.

W ramach całego cyklu prowadzone są klasyfikacje generalne, pozwalające na rywalizację między zawodnikami, nie tylko na jednych zawodach, ale także przez cały sezon Pereł Małopolski.

Zapraszamy na naszą stronę: www.perlymalopolski.pl lub na naszego Facebooka www.facebook.com/perlymalopolski/

Do zobaczenia 5 kwietnia na starcie!